SDR03EZPJ103
- Mfr.Part #
- SDR03EZPJ103
- Manufacturer
- ROHM Semiconductor
- Description
- RES SMD 10 KOHM 5% 0.3W 0603
- Manufacturer :
- ROHM Semiconductor
- Product Category :
- Chip Resistor - Surface Mount
- Composition :
- Thick Film
- Failure Rate :
- Features :
- Pulse Withstanding
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case :
- 0603 (1608 Metric)
- Power (Watts) :
- 0.3W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Resistance :
- 10 kOhms
- Supplier Device Package :
- 0603
- Temperature Coefficient :
- ±200ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%